Projekt zakłada, że poprzez praktyczne działanie, aktywność twórczą i indywidualne zaangażowanie niepełnosprawnych uczestników zmierzać będziemy do rozwijania, podtrzymywania i nabywania przez młodzież umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania, rozwijania umiejętności sprawnego komunikowania się z otoczeniem; usprawniania i wspierania funkcjonowania ich w różnych rolach społecznych i w różnych warunkach środowiskowych.
W ramach projektu zrealizowane będą warsztaty: z dietetykiem, konwersacyjno-komunikacyjne, samarytanki (pierwszej pomocy przedmedycznej), autoprezentacji, społeczno-integracyjne oraz trening bezpieczeństwa i trening kondycyjny.
Do uczestnictwa w projekcie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 12 do 26 roku życia, łącznie 378 osób. Beneficjentami ostatecznymi mogą być osoby niepełnosprawne, które przedstawią aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, aktualne orzeczenie o niepełnosprawności lub aktualne orzeczenie równoważne (orzeczenie lekarza orzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub orzeczenie o zaliczeniu do jednej z grup inwalidów).
Projekt realizowany będzie w formie 7 warsztatów w następujących terminach:
Jednocześnie, mając na uwadze sytuację epidemiologiczną w Polsce, organizator zastrzega sobie prawo do możliwości zmiany terminów w zależności od bieżących ustaleń GIS.
W celu zgłoszenia do udziału w projekcie niezbędne jest wypełnienie ankiety aplikacyjnej (poniżej) oraz przesłanie jej na adres [email protected] do dnia 12.09.2020 r.
KARTA ZGŁOSZENIOWA ProjektZapraszamy!
phm. Dorota Nowak-Małek koordynator projekt