FORUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI to ogólnopolska konferencja instruktorska otwierająca organizowany w ZHP po raz pierwszy Miesiąc Przedsiębiorczości.
FORUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI to zorganizowana przez CSI ZHP ogólnopolska konferencja instruktorska we współpracy ze światem nauki i biznesu, której celem jest rozwój kompetencyjny w zakresie zarządzania finansami i majątkiem oraz rozwój przedsiębiorczości w ramach działań ZHP.
Forum Przedsiębiorczości ma status konferencji harcmistrzowskiej.
FORUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI to: 1. Przepływ najnowszej myśli z zakresu zarządzania majątkiem i finansami. 2. Rozwój umiejętności z zakresu przedsiębiorczości, zarządzania finansami i majątkiem. 3. Wymiana dobrych praktyk między środowiskami.
FORUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI to:
1. Rozwój kompetencyjny uczestników. 2. Rozpisanie ścieżek rozwoju bazy harcerskiej w zależności od celów jej działania. 3. Określenie potrzebnych kompetencji kadry zarządzającej majątkiem w ZHP i dróg jej kształcenia.
FORUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI to 4 ścieżki tematyczne: I. Po co baza? Cel i drogi dojścia do celu. Uwarunkowania działania i rozwój. II. Rozwijanie umiejętności rozwiązywania problemów w zakresie zarządzania majątkiem i finansami. III. Plan działania a finanse. Praktyczne aspekty zarządzania finansami i majątkiem. Pozyskiwanie partnerów. Koło Przyjaciół Harcerstwa. IV. Przedsiębiorczość jako szansa rozwoju własnego, organizacji i ważny element wychowania.
O Forum Przedsiębiorczości - Jolanta Kreczmańska – Przewodnicząca Forum Przedsiębiorczości, społecznie instruktorka harcerska, zawodowo zarządzająca wielooddziałową firmą - pomysłodawczyni wydarzenia:
„Nie każdy musi być przedsiębiorcą. Ale czym więcej ludzi, będzie miało w sobie iskrę przedsiębiorczości - kreatywność, poczucie sprawczości, umiejętność przekuwania trudności w sukces czy budowania na własnych potknięciach i na tym, co fajnego możemy podpatrzeć - tym lepiej wszystkim będzie się żyło w Polsce. Do tego dochodzi świadomość ekonomiczna, przydatna nie tylko w życiu przedsiębiorców.
Przedsiębiorczość to wyzwanie wychowawcze, które wymaga odwagi, twórczego i konstruktywnego podejścia do życia, krytycznego myślenia i - co może bywa trudniejsze - samozaparcia. Jest przeciwnym biegunem do roszczeniowości i bierności. Przedsiębiorczość to sztuka dokonywania wyborów. Warto inwestować w wychowanie młodzieży do przedsiębiorczości.
Widzimy w działaniach ZHP w tym zakresie ogromny potencjał rozwojowy, nie tylko dla młodych ludzi i nie tylko w powiązaniu z biznesem. To ogromne wyzwanie dla całego harcerstwa - wychowawcze i organizacyjne - bo nie można wychowywać do przedsiębiorczości, nie dając autentycznego przykładu, nie łącząc jej z wartościami i współodpowiedzialnością, nie wprowadzając nawyków i nie wzmacniając postaw, które przedsiębiorczość rozwijają. Stąd pomysł na FORUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI ZHP – największej organizacji pozarządowej w Polsce.”
PROGRAM FORUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI SOBOTA - 2.10.2021 (11.00-19.00 oraz uroczyste zakończenie 20.30-22.00)
11.00 - 19.00: Konferencja I Forum Przedsiębiorczości Kwintesencja przedsiębiorczości, czyli piętnastominutowe wystąpienia ekspertów:
Prowadzący:
Jolanta Kreczmańska – harcmistrzyni, przedsiębiorczyni, założycielka i dyrektor zarządzający ogólnopolskiej sieci „Kalmar”
Paulina Gajownik - harcmistrzyni, menadżerka i członkini zarządów odpowiadająca m.in. za rozwój finansowy stowarzyszeń i fundacji.
1. Czym jest przedsiębiorczość. - Henryk Orfinger, „Dr Irena Eris” Będzie to opowieść o powstawaniu największej firmy kosmetycznej w Polsce – Grupy Dr Irena Eris. Firma została założona w 1983 r. przez dr Irenę Eris i Henryka Orfingera. Sam założyciel opowie o początkach, o tym, że warto być przedsiębiorczym i podejmować ryzykowne decyzje, a także o tym jak ważna jest praca, upór, konsekwencja w działaniu i przede wszystkim intuicja. Będzie to opowieść o tym czym jest przedsiębiorczość - co jest jej fundamentem i gdzie można i warto szukać jej źródeł.
2. Źródła kreatywności. - Adam Organista, ZHP, Fundacja Inside Out O tym, dlaczego nie warto myśleć o niebieskim słoniu! Czy trzeba pamietać ile jest 2 razy 2! Jak stworzyć oryginalny pomysł? Jak nie wyważać otwartych drzwi? Jak być bardziej kreatywnym i gdzie szukać inspiracji. O tym jak wyćwiczyć pomysłowość i spryt - bo je ja mięśnie ćwiczyć można.
3. Jak zrobić coś z niczego. – Adam Ringer - Green Coffee Nero, Paragona O przedsiębiorczości jako umiejętności dostrzegania potrzeb, tworzenia organizacji zdolnych do ich zaspakajania i gotowości do podejmowania ryzyka. O konflikcie przedsiębiorczości ze „zdrowym rozsądkiem” i „doświadczeniem”. Też o przedsiębiorczości, która zakłóca równowagę, tworzy „chaos”, tworzy destrukcję i niszczy stare nawyki. I o tym jakim trzeba być człowiekiem, by przedsiębiorczość udźwignąć.
4. Czego oczekuje Twój potencjalny klient. - Łukasz Murawski – WSB, doradca biznesowy O nawiązywaniu relacji i tym jak odnieść w nich sukces. Jak zbudować więź z potencjalnym klientem – kimkolwiek on jest. Jak go przekonać, że warto współpracować właśnie z nami. Opowieść o 6 rzeczach, które ułatwią zrozumienie, czego oczekują od Ciebie inni!
5. Edukacja młodzieży w zakresie przedsiębiorczości. - prof. Marian Noga - WSB, komentator ekonomiczny Rozważania o tym, dlaczego i jak powinna być kształtowana przedsiębiorczość młodzieży w Polsce. Czego uczymy w procesie edukacji a czego w nim brakuje. Kto odpowiada za wychowanie do przedsiębiorczości i jak warto to robić. Jak program wychowawczy powinien się odnosić do „ekonomii na co dzień”. Stereotypy, którym warto przeciwdziałać.
6. Wychowanie do przedsiębiorczości w harcerstwie. Od dziecka do profesjonalizmu. – hm. Maciej Micielski Czyli o tym w czym tkwi potencjał wychowania do przedsiębiorczości w harcerstwie, jakie czynniki i na jakim etapie są kluczowe oraz o tym jakie elementy harcerskich działań zaprocentowały najmocniej w przygotowaniu do moich zawodowych wyzwań. Czy harcerstwo może być kluczem do biznesowego sukcesu?
Warsztat I – do wyboru - każdy uczestnik wybiera jeden z warsztatów
Warsztat II - do wyboru - każdy uczestnik wybiera jeden z warsztatów
Moduł A: Jak feniks z popiołów - czyli jak postawić bazę na nogi? Prowadzący: hm. Maciej Micielski
Moduł A: Po co baza? Cel i drogi dojścia do celu, uwarunkowania działania i ścieżki rozwoju. Prowadzący: hm. Jarosław Janas
Moduł B: Partnerzy jako koło zamachowe dla harcerskich wyzwań. Ruch Przyjaciół Harcerstwa. Prowadzący: hm. Dorota Całka
Moduł B: Optymalizacja kosztów. Jak uzyskać więcej z tej samej kwoty. Jak wydać mniej i osiągnąć sukces. Prowadząca: hm. Paulina Gajownik
Moduł C: "Na styku - korzyści powiązania zarządzania i wychowania. Ekonomia społeczna. Jako to robić mądrze?”. Prowadzący: hm.Tomasz Rejmer
Moduł C: Określenie potrzebnych kompetencji kadry zarządzającej finansami i majątkiem. Wsparcie bieżące. Kształcenie tej kadry. Prowadząca: hm. Jolanta Kreczmańska
20.30 – 22.00 Uroczyste zakończenie Konferencji I Forum Przedsiębiorczości
Bankiet w strojach wieczorowych oraz koncert Marcina Stycznia "Lubię gadać z Leonardem"
PROGRAM FORUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI NIEDZIELA 3.10.2021 (10.00- 14.30)
10.00 - 12.00 III Blok Warsztatowy
12.00 - 12.30 Przerwa kawowa
12.30 - 14.30 IV BLOK WARSZTATOWY
Warsztat III - do wyboru - każdy uczestnik wybiera jeden z warsztatów
Warsztat IV - do wyboru - każdy uczestnik wybiera jeden z warsztatów.
Moduł A: Cash Flow w jednostce harcerskiej. Planowanie wpływów i wydatków - czyli "opowieść" o tym czym są przepływy pieniężne (opis i zastosowanie metod) i dlaczego prawidłowe planowanie finansowe to kluczowa umiejętność zarządzania finansami w jednostce harcerskiej z uwzględnieniem zarządzania ryzykiem płynności finansowej. Prowadzący: phm. Piotr Wieczorek
Moduł A: Cash Flow w jednostce harcerskiej. Planowanie wpływów i wydatków - czyli "opowieść" o tym czym są przepływy pieniężne (opis i zastosowanie metod) i dlaczego prawidłowe planowanie finansowe to kluczowa umiejętność zarządzania finansami w jednostce harcerskiej z uwzględnieniem zarządzania ryzykiem płynności finansowej. Prowadzący: phm. Piotr Wieczorek
Moduł B: Przedsiębiorczość dla nie przedsiębiorców. Warsztat i studium przypadku z ankiet uczestników. Co to znaczy przedsiębiorczość na co dzień? Gdzie można zyskać a gdzie stracić? Przedsiębiorczość – jak z niej korzystać? Przedsiębiorczość od dziecka – jak ją rozwijać? W pracy, domu, na wakacjach i …w harcerstwie. Dobre praktyki. Prowadzący: hm. Cezary Supeł
Moduł B: Start up - mój pomysł na własną działalność. Start up czy po prostu własny biznes? Skąd wziąć pomysł? Jak zweryfikować czy ma sens? Jak przekuć pomysł w działanie? Jak nie polec pod presją szablonowego myślenia, schematów a jednocześnie nie popaść w długi. Co prowadzi do wygranej a co do przegranej? Krok po kroku: co i dla kogo robimy, w czym tkwi nasza przewaga rynkowa, jak w rejsie po sukces omijać mielizny? Prowadzące: hm. Jolanta Kreczmańska, Anna Bogel -Malicka.
GOŚCIE SPECJALNI SPOZA ZHP:
Przewodniczący Rady Nadzorczej DR IRENA ERIS SA Absolwent Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej. Współwłaściciel Grupy Dr Irena Eris. Przewodniczący Rady Nadzorczej Dr Irena Eris SA – spółki „matki” zarządzającej trzema podmiotami: Laboratorium Kosmetycznym Dr Irena Eris, Hotelami SPA Dr Irena Eris oraz Kosmetycznymi Instytutami Dr Irena Eris. W latach 1999-2019 Przewodniczący Rady Głównej Konfederacji Lewiatan. Od 2019 r. Pierwszy Wiceprezydent Konfederacji Lewiatan. Twórca i wieloletni Prezes Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego. Od 2006 do 2011 współtworzył i pełnił funkcję Prezesa Zarządu Stowarzyszenia „Zachodniomazurska Lokalna Organizacja Turystyczna”, którego celem jest wspomaganie rozwoju turystyki w zachodniej części Mazur. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2004r.). Od 2018 r. przewodniczący Prezydium Rady Firm Rodzinnych przy Konfederacji Lewiatan. Członek Rady Fundacji „Jesteśmy Razem. Pomagamy!”. Od grudnia 2020 członek Rady Gospodarczej – Zespołu Doradców ds. Gospodarczych przy marszałku Senatu Rzeczypospolitej X kadencji.
Prof. zw. dr. hab., profesor nauk ekonomicznych od 1995 roku, Rektor Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu [1999-2005], Członek Rady Polityki Pieniężnej (2004-2010), Przewodniczący Komisji Nauk Ekonomicznych PAN Oddział we Wrocławiu [2007-2014]. Obecnie, od 2013 roku Dyrektor Instytutu Współpracy z Biznesem WYŻSZEJ SZKOŁY BANKOWEJ we Wrocławiu. Stały komentator ekonomiczny w telewizji, radio i w gazetach. Autor: 35 monografii w tym w USA i Wielkiej Brytanii; w takich wydawnictwach jak Francis&Taylor Routledge Group, Palgrave McMillan, Oxford Cartridge. 150 artykułów naukowych opublikowanych w Polsce, USA, Wielkiej Brytanii, Ukrainie, Rosji, Niemczech. Obszar badań: polityka pieniężna, makroekonomia, ekonomia kultury i neuroekonomia.
doświadczony ekspert w zakresie budowania marek i brandingu. Pomaga firmom odróżnić się od konkurencji. Zwolennik upraszczania skomplikowanych teorii – po ludzku tłumaczy zagadnienia związane z budowaniem marki. Prowadzi warsztaty i szkolenia zarówno po polsku, jak i po angielsku. Wykładowca i ekspert w WYŻSZEJ SZKOLE BANKOWEJ w Gdańsku i Gdyni. Doradza przedsiębiorcom w inkubatorach przedsiębiorczości i instytucjach wspierających biznes. Tworzy pierwszy w Polsce cykl wywiadów prasowych i videocast ze światowej klasy ekspertami w dziedzinie brandingu.
przedsiębiorca. W 1968 na skutek prześladowań emigruje do Szwecji, gdzie kończy studia i pracuje na wydziale Nauk Politycznych Uniwersytetu Sztokholmskiego. Na początku lat 90-tych wraca do Polski wymieniając karierę akademicką na businessową. Działa jako doradca i członek rad nadzorczych w wielu branżach (żegluga, przemysł naftowy, transport, moda, zbrojenia, materiały biurowe i inne). W 2003 zakłada z grupą przyjaciół pierwszą kawiarnię, która stopniowo rozwija się do dzisiejszej sieci GREEN COFFEE NERO z 70 lokalami. Jest też wspólnikiem i przewodniczącym rady w firmie PARAGONA, zajmującej się szkoleniem i rekrutacją międzynarodową lekarzy.
prezes CONCILIUM Business Solutions Polska / C’office CoworkingExecutive coach, mentor, trener biznesu, mediator gospodarczy, praktyk NLP. Posiada 20 letnie doświadczenie w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi zdobyte w międzynarodowych firmach na poziomie operacyjnym i strategicznym. Przeszkoliła ponad 500 klientów w obszarach Business, Lidership and Life coaching. Mediator ze specjalizacją w obszarze sporów handlowych i spraw pracowniczych. Mentor, certyfikacja kat. B akredytowana przez Oxford University we współpracy z Oditk. Wspiera organizacje w tworzeniu i wdrażaniem strategii biznesowych podkreślając znaczenie zarządzania kapitałem ludzkim jako czynnika decydującego o efektywności organizacji.
socjolog, dyplomata, działacz samorządowy, harcmistrz. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, pracownik naukowy w Instytucie Socjologii UJ. Uczestnik obrad „okrągłego stołu” w podzespole d/s młodzieży. Założyciel i pierwszy Komendant Szczepu „Puszcza” im.Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach. Przewodniczący Komitetu Obywatelskiego w Niepołomicach i Przewodniczący Rady Miejskiej w Niepołomicach w pierwszej kadencji odrodzonego samorządu. Doradca i rzecznik prasowy pierwszego, niekomunistycznego ministra spraw wewnętrznych. Pracował w służbie dyplomatycznej na Litwie i w Estonii oraz w największych polskich korporacjach jako Doradca ds. Strategii w PKN Orlen oraz Dyrektor Zarządzający ds. Korporacyjnych w PZU SA. Ekspert w dziedzinie relacji Polski z Krajami Bałtyckimi, specjalista od zarządzania sytuacjami kryzysowymi i budową wizerunku korporacji. Aktualnie prowadzi własną działalność gospodarczą w zakresie doradztwa strategicznego. Aktualnie członek rad nadzorczych: Agencji Rozwoju Miasta Krakowa sp. z o.o , MEDINICE S.A. Członek Zarządu Instytutu Studiów Strategicznych, członek Rady Programowej Forum Ekonomicznego w Krynicy oraz Prezes Fundacji im. Janiny Paradowskiej i Jerzego Zimowskiego. Prezes Koła Przyjaciół Harcerstwa Stowarzyszenia byłych Instruktorów, Wychowanków i Sympatyków Szczepu „Puszcza”.
CEO Biznesu Modowego, marki TRUE COLOR by Ann Bogel, trzykrotnie nominowana do tytułu Bizneswoman Roku (Sukces Pisany Szminką). Jej trzyletnia marka znalazła się wśród top 15 marek modowych wg Polskiej Akademii Mody (2019). Od kilku lat związana z organizacjami wspierającymi start-upy i przedsiębiorczość, np. Warsaw Start up Hub, szczególnie z działającą wśród kobiet - Siecią Przedsiębiorczych Kobiet. Mentorka Fundacji Business Boutique. Wcześniej przez blisko 15 lat zarządzała strategiami marketingowymi największych polskich marek (Ptasie Mleczko, Żywiec Zdrój, Wedel) w biznesach lokalnych i globalnych (Danone, Lotte Wedel, Unilever), także na rynku CEE. Specjalizuje się w marketingu holistycznym, ubiera kobiety i prowadzi szkolenia z wizerunku.
GOŚCIE SPECJALNI I PROWADZĄCY Z ZHP:
harcmistrzyni, przewodnicząca I Forum Przedsiębiorczości, komendantka Centralnej Szkoły Instruktorskiej ZHP, zawodowo: przedsiębiorczyni, dyrektor zarządzający i założycielka ogólnopolskiej sieci "KALMAR" oferującej grzejniki dekoracyjne – lidera w branży; laureatka Awards 2018 Lady Business Club -Business Women Foundation.
harcmistrzyni, Komendantka Chorągwi Stołecznej ZHP, absolwentka Podyplomowych Studiów Zarządzania Finansami Przedsiębiorstwa w Szkole Głównej Handlowej, przez wiele lat zawodowo związana z III sektorem, gdzie jako menadżerka i członkini zarządu odpowiadała m.in. za rozwój finansowy stowarzyszeń i fundacji. Obecnie rozwija startup zajmujący się wykorzystaniem AI.
harcmistrzyni, hufiec Wrocław -Wschód, obecnie przewodnicząca KSI, wcześniej członkini Komisji Rewizyjnej Chorągwi i instruktorka Wydziału Zagranicznego GK. Zawodowo: przedsiębiorca prowadzący od 8 lat własną firmę szkoleniową pod nazwą Ekspert-HR, specjalista ds. kadr i płac z 18 letnim doświadczeniem - przez 10 lat pracownik i manager w jednym z największych banków w Polsce. Obecnie doradca małych i średnich przedsiębiorstw oraz trener prowadzący szkolenia z zakresu spraw kadrowo-płacowych dla kadrowych i księgowych. Wykładowca na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu i współpracownik największych firm szkoleniowych.
podharcmistrz, zawodowo: instruktor i trener od ponad 12 lat specjalizujący się w kanadyjskiej formie improwizacji teatralnej, której uczył się od Keitha Johnstona. Współtwórca legendarnej grupy “No Potatoes” jednego z pierwszych teatrów impro w Polsce. Założyciel “Teatru LUKLA” i wiceprezes fundacji “Inside Out”. Aktor Teatru H. Ch. Andersena w Lublinie.
harcmistrz, komendant Chorągwi Warmińsko - Mazurskiej prowadzącej działalność gospodarczą w trzech portach żeglarskich na terenie województwa, zawodowo: przedsiębiorca turystyczny, właściciel firmy „STREFA PRZYGODY” specjalizującej się w organizacji szeroko pojętego aktywnego wypoczynku dla dzieci i dorosłych. Posiada bogate doświadczenie w zakresie tworzenia i zarządzania zespołami. Może pochwalić się sukcesami w zakresie skutecznego pozyskiwania środków unijnych na rozwój działalności.
harcmistrz, z-ca Naczelnika ZHP odpowiedzialny za zarządzanie majątkiem w ZHP. Przedsiębiorca, wcześniej Dyrektor Zarządu Mienia Skarbu Państwa w Warszawie. Specjalista z zakresu zarządzania nieruchomościami. Posiada wykształcenie wyższe z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem oraz produkcją telewizyjną i filmową. Kiedyś Dyrektor Generalny Wyższej Szkoły Dziennikarskiej w Warszawie, a obecnie Prezes Fundacji Park Miniatur Województwa Mazowieckiego.
harcmistrz, Komendant Chorągwi Kieleckiej ZHP i dyrektor instytucji kultury; członek wojewódzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznego i Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy absolwent Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego: z wykształcenia pedagog – z zamiłowania socjolog; wieloletni fundraiser Hufca i całej Chorągwi Kieleckiej ZHP; inicjator i koordynator procesu założenia spółdzielni socjalnej, która działa nieustannie od 2013 roku.
harcmistrz, Komendant Chorągwi Mazowieckiej ZHP; doradca i audytor zewnętrzny Systemów Zarządzania Jakością, asesor TQM; absolwent Wydziału Pedagogicznego Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku; nauczyciel akademicki; w przeszłości przedsiębiorca, dyrektor izby gospodarczej oraz pracownik samorządowy, obecnie prezes fundacji - pomysłodawca i koordynator realizowanego od 2020 roku projektu promocji przedsiębiorstw branży gastronomicznej.
podharcmistrz, zawodowo: certyfikowany trener, specjalista ds. umów, aktów prawnych, rachunkowości, audytor wewnętrzny Systemu Zarządzania Jakością, praktyk księgowości i kontroli z doświadczeniem od 2002 roku, były pracownik jednostek sektora finansów publicznych; autor i współautor licznych publikacji współpracujący z Wydawnictwem Beck i grupą INFOR, członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego; niezależny doradca w zakresie organizacji rachunkowości zgodnej ze standardami rachunkowości i kontroli z uwzględnieniem aspektów prawnych i merytorycznych.
harcmistrz ZHP, gość specjalny I Forum Przedsiębiorczości, obecnie Przewodniczący Kręgu Instruktorskiego „Bursztynowego Szczepu” i Komendant Harcerskiego Ośrodka Szkoleniowo – Wypoczynkowego Hufca ZHP Tuchola w Białej, zawodowo: przedsiębiorca w branży obrotu specjalnego; minione 30 lat aktywności poświęcił pracy pedagogicznej na wielu stanowiskach systemu oświaty. Inicjator i współtwórca projektu klas „mundurowych” w Polsce, autor licznych publikacji, w tym podręczników do nauki Przysposobienia Obronnego i Edukacji dla bezpieczeństwa, poradników metodycznych, programów nauczania, programów wychowawczych, środków dydaktycznych itp. Aktywny działacz wielu organizacji pozarządowych.
harcmistrz, z-ca Komendantki Hufca ZHP Tuchola, Szef Hufcowego Zespołu Komunikacji i Promocji, Lokalny Instruktor Ochrony Danych Osobowych, Drużynowy 4 WDH "Buki", zawodowo: Specjalista ds. Sprzedaży (Sony Polska, Philip Morris International, Royal Canin).
harcmistrz, ekonomista, ukończył Wydział Nauk Ekonomicznych UW oraz podyplomowe studia na Wydziale Prawa i Administracji UW. Pracuje w banku centralnym, zajmując się pomiarem i analizą polskiej gospodarki, obecnie na stanowisku zastępcy dyrektora departamentu. W jego zainteresowaniach zawodowych znajdują się m.in. zagraniczne inwestycje bezpośrednie, relacje gospodarcze Polski z zagranicą, a także sposoby udostępniania danych statystycznych. Ma również doświadczenie w kierowaniu zespołami wdrażającymi systemy informatyczne. Jako ekspert Jacek reprezentuje Polskę w pracach różnych gremiów międzynarodowych.
harcmistrzyni, Wiceprzewodnicząca ZHP; przedsiębiorczyni, specjalistka marketingu i PR, trenerka biznesowa. Od 20 lat kreuje i rozwija partnerstwa dla wzmacniania działań harcerskich w powiązaniu z biznesem. Szkoli między innymi we wzmacninu procesu rozwoju CSR - społecznej odpowiedzialności biznesu.
ZESPÓŁ PROGRAMOWO-ORGANIZACYJNY Gospodarzem Forum Przedsiębiorczości jest Centralna Szkoła Instruktorska ZHP.
hm. Jolanta Kreczmańska
hm. Paulina Gajownik
hm. Jarosław Janas
hm. Tomasz Rejmer
hm. Cezary Supeł
TERMIN I MIEJSCE:
Warszawa, Centrum Konferencyjne The Hub przy Rondzie Daszyńskiego (https://warsawhub.com)